Суббота, 18.05.2024, 11:03
Веб довідка
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [21]
Різне [18]
Новини [47]
IT Програми [47]
Історія [53]
Особистості [23]
Відео [11]
Географія [13]
Визначення [30]
Поради [41]
Блоги [3]
Література [1]
Казки [4]
Реферати [9]
Статистика
...
Головна » Статті » Визначення

Донецька народна республіка ДНР

«Донецька народна республіка» (ДНР) — сепаратистсько-терористичне[1][2] угруповання, що намагається насильницько-збройним шляхом встановити свою владу у Донецькій області України і претендує на визнання підконтрольної території в якості держави. ДНР визначає себе як парламентську республіку з можливістю приєднання до Росії у якості рівноправного суб'єкта, двома державними мовами (російською та українською), російським рублему якості грошової одиниці[Джерело?] і панівною вірою — православ'ям[3].

 

6 грудня 2005 року в Донецьку було створено міську організацію «Донецька Республіка». Засновниками стали Цуркан Олександр Васильович, який працював під час президентських виборів 2004 року в структурі штабу Віктора Януковича в Донецькій області[4]Олег ФроловПургін Андрій Євгенович9 грудня 2005 року створено Донецьку обласну організацію «Донецька Республіка», де засновниками стали Олександр Цуркан, Андрій Пургин іПритков Генадій Семенович[5]15 листопада 2006 року Донецька громадська організація «Донецька республіка» отримала дозвіл у мерії Донецька, де з 2002 року головував Олександр Лук'янченко, на збір підписів про проведенняреферендуму щодо «незалежності Донбасу … як це зробило Придністров'я» і створення «Донецької федеративної республіки», після чого почала відкритий збір підписів за вихід зі складу України та об'єднання в одне державне утворення на базі Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Херсонської і Запорізької «республік»[6].

12 квітня 2007 року Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції в ефірі телеканалу «1+1» дав вказівку СБУ і прокуратурі «розібратися» з сепаратистами, довести справу до логічного кінця і «поставити крапку».Кримінальну справу № 1292 було порушено 17 травня 2007 року за ч.3 ст.109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст.110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань — розпалювання ворожнечі)Кримінального кодексу України[7]6 листопада 2007 року Донецький окружний адміністративний суд за позовом Головного управління юстиції Донецької області на підставі матеріалів СБУ заборонив діяльність ГО «Донецька республіка»[4], проте сепаратисти до 2013 року судилися в апеляційній та касаційній інстанціях[7] і не припиняли незаконну діяльність, проводячи сумісно з КПУ та іншими проросійськими рухами[8][9] сепаратистські акції за матеріально-технічної допомоги Комуністичної партії України (намети для акцій, друк і розповсюдження листівок тощо)[10][6][11][12][13].

7 квітня 2014 року у сесійній залі будівлі Донецької ОДА сепаратистами було проголошено «декларацію про суверенітет Донецької народної республіки», яку проголосили на території Донецької області[14].

Крім декларації, так звана «Народна Рада» ухвалила рішення про проведення 11 травня на території області«референдуму», на якому його учасникам було запропоновано відповісти на питання «Чи підтримуєте ви створення Донецької народної республіки»[15].

13 квітня 2014 року прихильники Донецької народної республіки без сутичок зайняли приміщення Макіївської міської ради та підняли над ним прапор Донецької народної республіки та Росії та обрали «народного мера»[16].

Референдум[ред. • ред. код]

Організація[ред. • ред. код]

10 квітня прихильники Донецької народної республіки оголосили про проведення референдуму і розпочали формування «виборчої комісії»[17]. Організатори агітували місцевих мешканців прийти на референдум, обіцяючи, мовляв після нього до Донецька будуть уведені російські миротворчі війська з метою стабілізації ситуації в регіоні[18].

За словами голови ЦВК ДНР Романа Лягіна для проведення референдуму було створено 53 територіальні та 1527 дільничних виборчих комісій. Крім того, в організації дійства сепаратистам допомагає міліція, а місцева влада не заважає його організації та проведенню. Референдум ДНР вважатиме таким, що відбувся за будь-якої явки, а дільниці діятимуть 11 травня 2014 року з 8-ї до 22-ї години. Також, за словами Романа Лягіна, 18 травня референдум про приєднання до Росії проводитись не буде, але вибори Президента України у Донецькій області не відбудуться[19]. Також він повідомив, що для проведення референдуму була надана спонсорська допомога у розмірі 20 тис. грн., а решту грошей зібрали самі сепаратисти[20].

До організації референдуму були причетна низка осіб, яка пов'язана з мером Донецька Олександр Лук'янченко, який також сприяв у його проведенні[21].

Проведення[ред. • ред. код]

На 2-х округах у Маріуполі голосування на референдумі розпочалось ще 9 травня через «загострення політичної ситуації в регіоні»[20], а одній з виборчих дільниць в Донецьку референдум стартував 10 травня[22].

Протягом проведення так званого «референдуму» були факти затримання груп сепаратистів із заповненими бюлетенями на підтримку Донецької народної республіки поблизу Слов'янська (більше 100 тис. бюлетеней)[23] та Маріуполя (більше 10 тис. бюлетеней)[24].

Проголошення незалежності[ред. • ред. код]

Донецька народна республіка у подальшому планує об'єднатися з Луганською народною республікою в єдину державу[25].

Після проголошення незалежності була оголошена заява про звернення Донецької народної республіки щодо розгляду питання про входження ДНР до складу Російської Федерації[26].

У ніч з 15 на 16 травня у м. Торез зникли троє активістів Донецької народної республіки, в тому числі лідер сепаратистів Тореза Ірина Полторацька[27].

18 травня 2014 року на акції прихильників ДНР у Донецьку, на якій зібралось близько 300 осіб, Денис Пушилін закликав чоловіків в «озброєнні війська», аби обійтися без участі жінок, аби звільнити території республіки[28].

24 травня терористична організація оголосила про своє об'єднання з бандформуванням «Луганська народна республіка» у «державу» «Новороссія», а також висунула територіальні претензії до України на інші південні та східні області — Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запрорізьку, Дніпропетровську та Харківську[29]

Після виборів Президента України[ред. • ред. код]

 
Карта проведення антитерористичних операцій на території самопроголошених Донецької та Луганської народних республік (територія Донецької та Луганської областей України)

Починаючи з кінця травня терористи практикують обстріли житлових кварталів, намагаючись перекласти провину на українських військових[30][31], зокрема 30 травня була обстріляна лікарняя у слов'янську[32], а з 17 червня обстріли почали практикувати у Краматорську[33]

За інформацією народного депутата України Олега Ляшка, на початку червня 2014 року в м. Сніжному розмістилося близько 300 бойовиків, переважно росіян, які мають на озброєнні в центрі міста — 5 БТРів, крупнокаліберний кулемет та міни, а також зенітку поблизу на 10 шахті[34].

Попри впевненість Петра Порошенка у можливості швидко владнати конфлікт на Сході[35], запеклі бої тривають.

18 червня 2014 на мітингу, де зібрались працівники державних шахт, закликали боротися зі зброєю в руках проти київської влади[36].


 

 

 

Категорія: Визначення | Додав: admin (05.11.2014)
Переглядів: 695 | Рейтинг: 0.0/0
Веб довідка
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Copyright MyCorp © 2024