Среда, 08.05.2024, 09:39
Веб довідка
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [21]
Різне [18]
Новини [47]
IT Програми [47]
Історія [53]
Особистості [23]
Відео [11]
Географія [13]
Визначення [30]
Поради [41]
Блоги [3]
Література [1]
Казки [4]
Реферати [9]
Статистика
...
Головна » Статті » Реферати

Розслідування дтп. Тактика проведення огляду місця дорожньо-транспортної події

Злочинне порушення правил безпеки дорожнього руху є подією складною, динамічною, у процесі якої взаємодiють багато різноманітних об’єктів, тому й огляд місця такої події відрізняється чималою специфікою і складністю, вимагає ретельної підготовки для його проведення. Одержавши повідомлення про подію, ще до виїзду на місце слід потурбуватися про те, щоб потерпілим була надана перша медична допомога, а при необхідності вони, мають бути відправлені до лікарні (у цьому випадку положення тіла потерпілого фіксується за допомогою фарби, крейди, цегли), працівники ДАІ забезпечили збереження обстановки і слідів на місці події, повністю чи частково зупинили рух, встановили очевидців і свідків дорожньо-транспортної події (ДТП), водіїв — учасників події, вилучили у них посвідчення, реєстраційні документи на транспорт, дорожні листи. 

Мета курсового дослідження – визначення тактичних особливостей проведення огляду місця дорожньо-транспортної події (ДТП).
Предмет дослідження - тактичні особливості проведення огляду місця дорожньо-транспортної події.
Завдання дослідження:
1. Визначити тактичні особливості проведення огляду місця дорожньо-транспортної події (ДТП);
2. Скласти протокол і навести схему місця події;
3. Скласти фотозйомку «доріжки» слідів ніг;
4. Скласти фотозйомку окремого об’єкта;
5. Навести план розслідування ДТП та встановити слідчі версії.

Оглядом називається слідча дія, яка полягає у безпосередньому сприйнятті об’єктів з метою виявлення слідів злочину та інших речових доказів, з’ясування обставин події, а також обставин, що мають значення у справі. 
Огляд, як слідча дія, поділяється на декілька видів: 
а) огляд місця події; 
б) огляд предметів і документів; 
в) огляд ділянок місцевості та приміщень, які не є місцем події; 
г) огляд трупа; 
ґ) огляд тіла живих осіб (освідування); 
д) огляд тварин; 
е) огляд транспортних засобів. 
Одним із найскладніших видів огляду є огляд місця події. Під місцем події розуміється приміщення або місцевість, де вчинено злочин або де є матеріальні сліди, пов’язані з подією злочину. 
Місце злочину і місце події — поняття, які не завжди співпадають: місце події — поняття більш широке, бо воно пов’язане з виявленням ознак, що мають відношення до події злочину; місце злочину — це місце безпосереднього вчинення злочинного наміру, яке спричинило певні матеріальні зміни (наявність слідів злому, взуття, крові та ін.).

УМОВА ЗАДАЧІ

Черговий Дергачівського райвідділу міліції Харківської області майор Гринік С.В. 10.11. 200_ р. о 6 год. 10 хв. по телефону отримав інформацію, що на Бєлгородській трасі недалеко від с. Слатіно в кюветі виявлено труп жінки.
Слідчий виїхав на місце події і встановив, що труп до приїзду лікарів охороняли дільничний інспектор та сторож ТОВ "Прогрес", офіс якого знаходиться у 100 м. від траси. Сторож Малько С. В. розповів, що о 5 год. 30 хв. 10.11.200_ р. до офісу ТОВ "Прогрес" на легковому автомобілі приїхав невідомий йому громадянин, який розказав, що недалеко від офісу біля шосе лежить закривавлена жінка. Він попросив зателефонувати про подію в міліцію, пояснив, що дуже поспішає, і поїхав у напрямку української таможні "Гоптівка". Впізнати жінку не змогли, бо обличчя її було знівечене і залите кров'ю, змішаною з пилом.
Слідчий розпочав огляд місця події, розташованого в 100 м на південь від ТОВ "Прогрес". Оглядом встановлено, що в цьому місці до асфальтованого шосе примикає наїжджена ґрунтова дорога довжиною 4 км, що веде до озера. Ґрунт на узбіччі дороги зруйнований. Біля асфальтованого шосе встановлені дорожні знаки "Зупинка заборонена" та "Пішохідний перехід". У 1,2 м від пішохідного переходу виявлені пластинчаті шматочки білої фарби різних розмірів. У 20 м від пішохідної доріжки та в 1,2 м від краю розділової смуги у напрямку руху починається слід гальмування автомобіля. На розділовій смузі знаходиться пляма маслянистої рідини.
Недалеко від голови трупа калюжа рідини темно-червоного кольору розміром 15x30 см та частки речовини розовато-сірого кольору. Біля трупа лежить плетена корзина і декілька газет. Поруч із трупом на глиняному ґрунті також виявлено "доріжку" слідів взуття. За припущенням спеціаліста-криміналіста, сліди придатні для їх ідентифікації. Там же лежать два недопалки сигарет фірми "Winston" та недопалок сигарети "Bond" зі слідами на фільтрі, схожими на губну помаду.
На проїжджій частині дороги розсипані частки скла різних розмірів червоного та жовтого кольорів.
Оглянувши ділянку з краю дороги і кювет, де лежала потерпіла, слідчий виявив у кількох місцях на землі бурі плями невеликих розмірів. У той час, коли закінчували огляд, до місця події під'їхав на автомобілі ГАЗ-24 шофер з агрофірми "Світанок" Соменко А. А. Він сказав, що потерпіла - його дружина Соменко В. Л., яка на світанку пішла з дому, щоб ранковим автобусом поїхати до Харкова.
Коли слідчий запитав Соменко А. А., з якою метою дружина збиралася поїхати до Харкова, той з обуренням закричав: "Це не має значення, як вона сюди потрапила! Треба не гаяти часу, без зволікання шукати винного водія!".
Під час огляду трупа у лікарні виявлено на лобній частині голови травматичне пошкодження, на потилиці та висках - великі пошкодження, що мають прямокутну форму. Обличчя спотворене розривами шкіри, що вчинилися внаслідок пошкоджень тупим предметом. Будь-яких саден, подряпин та слідів тягнення на тілі потерпілої не виявлено.
Характер пошкоджень не виключає, що Соменко В. Л. могла бути збита виступаючою частиною легкового автомобіля.

Категорія: Реферати | Додав: admin (19.02.2015)
Переглядів: 744 | Рейтинг: 0.0/0
Веб довідка
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Copyright MyCorp © 2024